КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ : «ПРАВО НА БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ»

Дата: 10.06.2021 13:51
Кількість переглядів: 260

Стаття 59 Конституції України визначає, що кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. 02 червня 2011 року прийнято Закон України «Про безоплатну правову допомогу», який відповідно до Конституції України визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо її надання. Саме з цього часу почалася розбудова системи безоплатної правової допомоги, щоб кожен в Україні міг захистити свої права.

У зв’язку з цим 09.06.2021 року відділом «Сахновщинське бюро правової допомоги» проведено круглий стіл на тему : «Право на безоплатну правову допомогу» за участі секретаря Сахновщинської селищної ради Віталія Яковенка, головного спеціаліста юридичного відділу Юлії Солодовник, головного спеціаліста відділу освіти Наталії Приходько, начальника служби у справах дітей Тетяни Литвиненко, директора КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Сахновщинської селищної ради Харківської області» Людмили Бондаренко, директора Центру соціальних служб Сахновщинської селищної ради Олени Греш, начальника відділу Сахновщинський РВ РАЦС Східного МУ МЮ Наталії Пожарової, директора Сахновщинської РФ ХОЦЗ Наталі Калініної, директора КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Людмили Ковлагіної, начальника Сахновщинського РС філії Державної Установи «Центр пробації» в Харківській області Володимира Грузіна, директора КУ «Сахновщинська публічна бібліотека» Лідії Сініченко, державного нотаріуса Сахновщинського нотаріального округу Ольги Серьогіної, адвоката Віталія Лисенка, прокурора відділу Красноградської окружної прокуратури Валентини Іванчак, голови ГО «Спілка учасників АТО» Валерія Єлтишева.

Начальник відділу Людмила Клімова нагадала присутнім, що таке безоплатна правова допомога, які шляхи її отримання, повідомила про зміни які зазнав Закон протягом 10 років, а також поділилася здобутками відділу «Сахновщинське бюро правової допомоги».

Під час обговорення прокурор відділу Красноградської окружної прокуратури Валентина Іванчак зазначила, що, дійсно, кількість звернень до Бюро правової допомоги підтверджує дієвість та переваги Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Директор Сахновщинської РФ ХОЦЗ Наталя Калініна звернула

увагу на питання, з якими часто звертаються особи віком понад 60 років, та їх актуальність.

«Система безоплатної правової допомоги у Сахновщинській громаді працює для того, щоб кожна людина знала свої права, могла їх реалізувати та захистити! Ми завжди поруч!», - наголосила Людмила Клімова.