ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Населення 9002 чол.
День селища 17  вересня
Площа 12001 га
Дата вступу в АМУ 20.09.2002 р.
Офіційна  сторінка sahnovschina.gromada.org.ua

Розкривши сайт селища Сахновщина ви потрапите у світ минулого, для Вас пролунає чистий і  хвилюючий голос історії.

Ви ніби відчуєте плин часу. Цілком можливо, що серед тих людей, які в  далекі часи заснували наш край, були і Ваші пращури. Вони орали землю і сіяли хліб, займалися ремеслами, торгували, боронили свій край від чужоземців.

Історію Сахновщини не можна відірвати від  історії Слобожанщини, України. Немало трагічних  подій відбувалося на цій землі, зокрема за останнє тисячоліття. Іноді здавалося, що життя завмерло зовсім, назавжди, але воно відроджувалося з новою силою.

Для написання сайту про Сахновщину використовувалися архівні документи, газетні та журнальні публікації, спогади, розповіді учасників  тих  далеких та близьких  подій,  документи  районного  музею.

Площа  території  Сахновщини  становить  0,98 %  від  загальної  території району.

По землях Сахновщинської селищної ради протікає річка Багата. До складу селищної ради входять села Германівка, Жовтень, Сахновщина, Чорнолозка. В економіці чільне місце належить сільськогосподарському виробництву, зокрема в рослинництві вирощуванню зерна, соняшнику, цукрових буряків. Площа сільськогосподарських угідь 11047 га.  В тому числі ріллі  8982 га., пасовищ 324  га.

Селище Сахновщина розташоване в географічній зоні байрачний степ, південний лісостеп. Клімат нестійкий, змінний, нестабільні перехідні вітри: сприятливий для вирощування сільськогосподарських  культур. Річна кількість  опадів  536 мм.

Рослинність переважно одноманітна: переважають злакові трави (тонконіг вузьколистий, костриця борозниста, пирій), бобові (лядвенець рогатий, конюшина лучна, тимофіївка лучна, ковила українська), решта  трав - полин  австралійський, деревій, подорожник, цикорій, кульбаба лікарська, шавлія лучна, березка польова. Землі Сахновщини багаті лікарськими  рослинами, які мають цілющі властивості.

Тваринний світ характеризується  бідним видовим складом. Серед птахів зустрічаються перепели, сірі куріпки, боривітер звичайний, степовий та звичайний жайворонок, польовий щеврик, звичайна камінка: із ссавців - лисиця, тхір степовий, заєць русак, степовий бабак, крапчастий та малий ховрахи, звичайні хом”яки, їжаки, гризуни: риби - звичайна щука, карась, лин, краснопірка, в”язь,плітка, окунь, линок.

Хутір Кобелячин, згодом перейменований у Сахновщину (від прізвища поміщика Сахновського) заснований переселенцями з Кобеляцького повіту Полтавської губернії, у зв’язку з  будівництвом залізниці. До 1900 року Сахновщина стає важливим пунктом вивозу зерна, інших  сільськогосподарських продуктів.

У 1895 році у Сахновщині відкрилась церковно-парафіяльна школа. Після будівництва у Сахновщину прибули купці, комерсанти Йоффе, Мушків, Будьман,  багачі  Шепетоцькі,  Зеленські і за 10-15 років із  маленького села виросло селище  із сильною борошномельною  промисловістю. Так що завдяки збігу багатьох обставин на безлюдному і не дуже вдалому місці  з”явилася Сахновщина, яка  в  1917  році  стала  волосним центром.

З  1924 року у селищі  почали  працювати  поліклініка,  пологове  відділення.
У 1927  році  було  побудовано  електростанцію,  відкрито  бібліотеку.

У 1929 році  у Сахновщині  було  утворено   МТС.

У 1930 році  був  затверджений  Будинок  культури.

Період голодомору 1932-1933 років, репресії 1937 не минуло і Сахновщину, повну картину відобразити немає можливості.

З вересня 1941 по вересень 1943 років Сахновщина була в окупації. З 16 по 18 вересня 1943 року Сахновщина була звільнена від німецько - фашистських загарбників. Майже єдиними свідками тих далеких днів є братські могили, пам”ятники, обеліски. Їх на території селищної ради чотири. В них  поховано 148 воїнів, із них 99 невідомих.

За героїзм, відвагу у Великій вітчизняній війні троє Сахновщан удостоєні звання Героя Радянського Союзу: Завірюха М.А., Остапченко М.С., Сулима  А.М.

У неймовірно  важких  умовах відбудовувалася післявоєнна Сахновщина.

У 1955 році  у  Сахновщині  збудовано  двоповерхову поліклініку.

У 1961 році  триповерхову  лікарню.

У 1975  році  здано  в  експлуатацію Сахновщинський  елеватор.

Грудень 1985 року відкрито  новий  Будинок  культури.

1992 рік  освячення збудованого храму  Святої Покрови.

1993 рік   у  селище  прийшов природний  газ.

Історія Сахновщини продовжує формуватися. Запрошуємо всіх зацікавлених до участі у розбудові нашого селища.

Cахновщинський районний краєзнавчий музей