Перейменування вулиць та провулків на території Сахновщинської громади

Дата: 31.10.2022 17:07
Кількість переглядів: 565

Сахновщинська територіальна громада має на меті викорінення з простору України проросійської/комуністичної та іншої символіки, яка під час тривалої боротьби українського народу за незалежність України фактично не давала повноцінно розвиватись країні. Після повномасштабного вторгнення Російської Федерації 24 лютого 2022 року діяти треба рішуче!

Пропонуємо висловлювати власні пропозиції.

Термін розглядання пропозицій – до 9 листопада 2022 року..

Пропозиції з цього питання також можливо надсилати до Сахновщинської селищної ради на електронну адресу sahn_possovet@ukr.net.

Тип об’єкту топоніміки

Коровайна

Ярмаркова

Ольги Муромцевої

Принципи діяльності з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Сахновщинської територіальної громади

Найменування та перейменування урбанонімів мають сприяти відновленню історично сформованої топоніміки, збереженню та відтворенню історико-культурного середовища Сахновщинської територіальної громади.

Найменування здійснюється, виходячи з таких критеріїв:

- давніх історичних та культурних традицій;

- історико-географічних та топонімічних критеріїв, використання назв минулого, врахування місцевих традицій і особливостей;

- дотримування провідних положень охорони історико-культурного середовища.

Назва, яка присвоюється об'єкту, повинна відображати найбільш характерні ознаки цього об'єкта, враховувати географічні, історичні, природні та інші умови місцевості, де він розташований, вписуватися в існуючу систему назв цієї території і складатися з мінімальної кількості слів.

Найменування повинно здійснювати з урахуванням вимог топоніміки з метою уникнення в майбутньому необхідності його зміни.

Присвоєння однієї і тієї ж назви кільком однорідним географічним об'єктам у межах територіальної громади не допускається.

Елементи вулично-дорожньої мережі, інші об'єкти громадського середовища, що в процесі історичного розвитку мали попередні назви, подальшому перейменуванню, як правило, не підлягають, окрім випадку повернення первісної чи історично-усталеної назви.

Назви, що мають історико-культурну цінність, зміні не підлягають. Назви географічних об'єктів як складова частина історичної і культурної спадщини народу охороняються державою.

Увічнення пам'яті видатних діячів у найменуванні елементів громадського середовища здійснюється, як правило, не раніше як через 10 років з дня смерті особи, пам'ять якої увічнюється.

Встановлення меморіальних дощок та інших пам'ятних знаків видатним діячам провадиться не раніше, як через 1 рік з дня смерті особи, пам'ять якої увічнюється.

Пріоритет в увічненні пам'яті надається корифеям науки і культури, чия визначна діяльність пов'язана з Сахновщинською територіальною громадою, Харківською областю, Україною.

Увічнення пам'яті громадсько-політичних та державних діячів здійснюється, як правило, у виняткових випадках.

Вшанування пам'яті про видатних осіб, відзначення визначних подій здійснюється, як правило, однією формою увічнення.